Jaan Valsineri juubelinädal Tallinna Ülikoolis / Jaan Valsiner Jubilee Week at Tallinn University

Istuda või mitte, selles on küsimus?
Seda, mis varem oli kohatu ja ebaviisakas, peetakse nüüd transpordis sotsiaalse distantsi hoidmiseks. Vaadake, kus on käekott:). Ljubov Syrtlanova, pildi joonistas mu 13-aastane laps.
Koroonaviirus on meie elu palju muutnud. Võtame maski alati kaasa, nagu isikliku telefoni iga päev. Samuti on Corona meie ja inimeste vahele palju distantsi seadnud, mistõttu on meil raskem leida sõpru. Elu on muutunud üldiselt ja igapäevaselt aeglasemaks, nii et peame ootama järjekorda restoranides ja asutustes, et mitte rahvast välja tõrjuda ja mitte läheneda. Oleme senisest rohkem üksi. Kuid olgem natuke positiivsed, et oleme muutunud tähelepanelikumateks oma isikliku hügieeni, käte puhtuse, näo püsivuse suhtes ning saime rohkem teada Interneti ja Interneti elust, seega oleme hakanud rohkem teadma elektroonilist elu.

Transport

Transportation

Autod, rongid, bussid liiguvad, aga tühjalt. Lennukid ja laevad vist väga enam ei liigu. Keegi ei kasuta neid enam, sest see pole turvaline. Aga liikuma peab ja igale poole ei saa jala minna. Transport jääb. Lennukid hakkavad jälle lendama. Vahel ja enam mitte igale poole. Inimesed tulevad bussidesse ja rongidesse tagasi ja leiavad oma koha siltide vahel, üksteist vältides. Aga ka üksteist taas märgates, taas üles leides.

Cars, trains, buses are moving, but empty. Planes and ships probably don't move anymore. No one uses them because it is not safe. But you have to move and you can't walk everywhere. Transportation remains. Planes will start to fly again. Sometimes and not to all the old destinations. People come back to buses and trains and find their place between the labels, avoiding each other. But also noticing each other again, finding each other again.