Jaan Valsineri juubelinädal Tallinna Ülikoolis / Jaan Valsiner Jubilee Week at Tallinn University

Ma ei mäleta enam, mis tunne on metroos olla - ei ole enam pikalt reisida saanud. See tunne kui rong ei ole veel tulnud, aga tunnelis õhk juba voolab…
Koroonalained…
Istuda või mitte, selles on küsimus?
Ma pole kunagi varem pidanud varjama, et ma reisin. Pilt on tehtud Eestist eemal. Kui su sünnipäev on pandeemia laineharjal, aga sõbrad otsustavad siiski üllatusvisiidi teha.

Reisimine

Travelling

Eriolukord pani maailma lukku. Paljude kogemuses muutus piir, mis sadamates ja lennujaamades ületati siis, kui ise sooviti, esmakordselt millekski, mis eraldab, takistab. Isiklik soov ja tahtmine polnud piisav piiri ületamiseks. Lukku keeratud piirid riikide vahel tekitasid müürid meie ja nende vahele. Millal ma jälle saan sellest piirist üle astuda? Kas ma julgen sellest müürist üle ronida? Kas sina julged?

The state of emergency locked the world. In the experience of many, for the first time, the borders that were crossed in ports and airports when it was desired turned into something that separated and hindered. Personal desire and will were not enough to cross the border. Locked borders between countries created walls between us and them. When can I cross that border again? Do I dare to climb over this wall? Do you?